Громадська спілка «Асоціація користувачів водомереж» була започаткована в травні 2020 року. Основною причиною створення громадського об’єднання стало те, що через надмірну засуху цей сезон став дуже важким для сільгоспвиробників Півдня України.

Аномально засушливі зима та весна призвели до великих збитків для аграріїв нашого регіону, який завжди був у зоні ризикового землеробства. Після цього стало цілком зрозуміло, що лише із високоефективною системою зрошенням сільськогосподарські виробники здатні прогнозувати свої врожаї та вести бізнес.

За словами голови ГС "Асоціація користувачів водомереж" Андрія Мишкіна, цього року зрошувальний сезон розпочався у звичний термін, але через засуху миколаївські аграрії вже на старті втратили в середньому близько 20% своїх майбутніх врожаїв. Промивка річки Інгулець мала завершитися ще 15 липня і тим самим вже вкінці липня миколаївські сільгоспвиробники мали залишитися без води. Але в ситуацію втрутилася громадська організація, яка спільно із Управлінням каналів річки Інгулець почала бити на сполох.

Детальніше дивіться у сюжеті   

ГС "Асоціація користувачів водомереж": про створення та перші досягнення