Ми готуємося до старту нового зрошувального сезону

За розрахунками спеціалістів УКРІ новий зрошувальний сезон має розпочатися з 10 квітня 2021 року.

Про це на зустрічі з активом миколаївських аграріїв розповів начальник Управління каналів річки Інгулець Тарас Кот.

За його інформацією, з 19 січня розпочалися роботи щодо скиду шахтних вод балки Свистунова. Поки що немає постанови КМУ щодо проведення промивки річки Інгулець. За інформацією відповідальних сторін, даний документ має бути підписаний до 15 березня 2021 року. Усі ці моменти істотно впливають на початок та тривалість нового зрошувального сезону.

«В 4-му пункті Постанови про скид шахтних вод зазначено, що планується створити робочу групу, яка «встановить правила» проведення промивки р. Інгулець на найближчі 5 років. А це значить, що будуть вказані терміни, необхідні об’єми води для проведення промивки та оздоровлення річки та відповідальні особи за кожний із процесів. Це дозволить аграріям Миколаївської та Херсонської областей чітко прогнозувати свою роботу та розуміти, в які терміни та в яких об’ємах буде подаватися вода для зрошення», - зазначив у своєму виступі начальник УКРІ.

Тарас Кот також додав, що окрім представників гірничо-збагачувальних комбінатів та Всеукраїнської аграрної ради до складу робочої групи планується включити представників сільгоспвиробників Миколаївщини, в особі голови ГС «Асоціація користувачів водомереж» Андрія Мишкіна.

«Для аграріїв Миколаївщини та Херсонщини дуже важливо, щоб зрошення здійснювалося протягом усього сезону. Для нас, як сільгоспвиробників, важлива якість води та зрозумілі «правила гри» для можливої інвестиції у зрошувальні системи. За 2 роки роботи із новоствореним підприємством УКРІ та його очільником Тарасом Котом, ми всі побачили, що до зрошення на Півдні України почали підходити зважено та відповідально. Створення робочої групи дуже важливе питання і якщо наша організація буде включена до її складу, то ми будемо максимально відстоювати інтереси сільгоспвиробників Миколаївської та Херсонської областей», - зазначив у своєму виступі голова ГС «Асоціація користувачів водомереж» Андрій Мишкін.

Обговорюючи робочі моменти з аграріями Миколаївщини, Тарас Кот відмітив, що питання вартості води у новому зрошувальному сезоні планується обговорити наприкінці лютого разом із керівництвом Держводагентства України. На цю нараду також буде запрошене керівництво Миколаївської області, аграрії та громадськість.

Обговоривши усі робочі питання, учасники наради домовилися робити такі зустрічі регулярними, адже вони допомагають зрозуміти усі процеси, що впливають на початок та проведення зрошувального сезону.