«Ми навчилися заощаджувати воду»

Минулого року УКРІ з каналу Дніпро-Інгулець подало близько 144 млн.куб.м води, цього року – 111 млн. куб.м. води. Але в той же час показник поданої води для зрошення практично не змінився, що говорить про те, що ми вчимося економити воду та прагнемо до того, щоб максимально знизити втрати по системі.

Про це під час наради з водокористувачами Управління каналів річки Інгулець зазначив в.о. начальника УКРІ Віталій Курінний.

За його словами, ситуація, що склалася у травні місяці, звичайно, внесла свої корективи в проходження зрошувального сезону 2021 року, але в той же час жоден аграрій не залишився без води.

«Ми разом з Вами навчилися заощаджувати воду та споживати той об’єм, який замовляємо у підприємства. Якби система працювала хоча б на 50-60% від своєї проєктної потужності, а це близько 60-80 тис.га зрошувальних земель, а не 32 тис.га як зараз, то подібних ситуацій не виникало б взагалі. Тоді б ми змогли «підтягувати» воду з Дніпра, тим самим забезпечувати нормативну якість води для зрошення» - наголосив Віталій Курінний.

Учасники наради обговорили питання порядку денного та підвели підсумки зрошувального сезону 2021 року.

Із прийняттям закону про ОВК, який був підтриманий народними депутатами України у першому читанні, будуть внесені відповідні зміни у роботу Інгулецької зрошувальної системи. Деякі аграрії не розуміють як саме це вплине на їх роботу, які корективи відбудуться та як вони отримуватимуть воду у наступному зрошувальному сезоні?

Враховуючи важливість та актуальність цього питання, домовилися провести наступну зустріч із аграріями Миколаївщини та Херсонщини у більш широкому колі, приблизно через місяць, щоб обговорити тонкощі закону про ОВК та визначити пріоритетні напрямки роботи у наступному зрошувальному сезоні.