Пуск каналу Дніпро - Інгулець  2020 р.

20 березня 2020р. відбувся пуск каналу Дніпро-Інгулець, який розпочав подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища.
 Промивка річки Інгулець відбувається відповідно до рішення Уряду, який доручив Держводагентству на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2020 році в басейні відповідної річки вжити заходів щодо промивки русла і її екологічного оздоровлення (розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019р. № 1410-р).
 Детальніше:
 Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок і жорсткість та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
 Для покращення екологічної ситуації у басейні, починаючи з 2011 року, Держводагентством здійснюється подача води каналом Дніпро-Інгулець у Карачунівське водосховище протягом усього вегетаційного періоду.